Discontinuous Sandviç Panel

BRİMAN DPPOLY grubu yüksek veya düşük basınçlı discontinuous hatlarda soğuk oda paneli uygulamalarına yönelik ürünlerimizi kapsamaktadır. Farklı fiziksel şişirici ajanlarına uygun formülasyonlarımız mevcuttur.

Bu ürün grubu malzemeler genellikle yanmazlık sınıfı, üretim makinesine bağlı olarak poliol formülasyonunun akışkanlığı, reaksiyon profili ve poliüretan köpüğünün mekanik özellikleri gibi çok temel noktalar göz önünde bulundurularak dizayn edilir. Bu nedenle burada hazırlanan formülasyonlar müşteriye özeldir ve öncesinde yapılan detaylı çalışmalarla başarılı bir şekilde sonuçlandırılır.

Üretim anında alt üst sac sıcaklıklarının en az 35 °C olması gerekmektedir.  Aksi takdirde köpük ile galvaniz saç arasında yapışkan yüzey sertleşip kırılgan bir hal alıp yapışmanın zayıflamasına sebebiyet verir.  Bu nedenle bu ürün grubumuz kullanılırken kalınlığa bağlı olarak belli bir süre kalıpta bekletilmelidir. Bu süre genel olarak her cm için 3 dakika olarak görülebilir. Kalıptan çıkarılan paneller yine ortam sıcaklığında belli bir süre muhafaza edilmelidir.

BRİMAN  DPPOLY grubu DIN 4102 standardına göre B3 sınıfı PIR/PUR 120-150 indeks olarak tasarlanmıştır.

BRİMAN DPPOLY ürünlerimiz genelde iki bileşenlidir ve aşağıdaki özellikleri ile ön plana çıkmaktadırlar.

  • Sahip oldukları düşük viskozite ve ideal reaksiyon profili sayesinde kalıptaki havayı dışarı atıp sac yüzeyinde olabilecek bozuklukları engellemesi
  • Yüksek boyutsal kararlılıkları sayesinde soğuk ve sıcak ısı değişimlerine karşı yüksek performans
  • Yüksek yalıtım performansı
  • Düşük viskoziteye bağlı olarak yüksek üretim verimliliği.
  • Tek noktadan enjeksiyon yapılabilme imkanı.
  • Sahip olduğu ideal formülasyonu sayesinde kalıp ayırıcılı yüzeylere fazla baskı yapmaması ve buna bağlı kalıptan deforme olmadan kolay çıkarılabilmesi.