PU Sprey İzolasyon Uygulamaları

BRİMAN SFPOLY ürün grubu farklı özelliklere sahip iki komponentli sprey yalıtım malzemelerini kapsar.

Yüksek basınçlı makine ile uygulanan bu ürünlerimiz ağırlıklı olarak 12 kg/m3, 22 kg/m3, 28 kg/m3, 40 kg/m3 ve 50 kg/m3 serbest köpük yoğunluğuna sahiptir. Firmamız 12 kg/m3 ve 22 kg/m3 ürünlerini ülkemizde ilk ve tek olarak tedarik etmektedir. Detayli bilgi ve numune için lütfen irtibata geçiniz.

Kapalı alanlarda sıkılan köpüklerin uygulayıcıyı rahatsız etmemesi için dizayn edilen bu ürün grubumuz çok az kokmaktadır.  Teknik şartlara uygun olarak sıkılan köpüklerimizde sonradan çekme yüzdesi maksimum 1% dir. Özellikle tavan uygulamalarında akma olmaması için yaklaşık bir veya bir buçuk metre geriden malzeme sıcaklığı 45 °C iken sıkılmalıdır.

Genellikle birebir oranında kullanılan bu ürün grubumuz makine kullanım imkanları dahilinde farklı oranlarda da formülize edilebilir.  BRİMAN SFPOLY GRUBU DIN 4102 standardına göre B3 veya B2 sınıfı ürün gruplarını kapsar

Çok düşük viskoziteye sahip olan bu ürünlerimizde fiziksel şişirici ajan olarak farklı gazlar kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için lütfen firmamız ile kontağa geçiniz.

BRİMAN SFPOLY grubu malzemelerimizin yaşlandırılmış ısıl iletkenlik katsayıları yoğunluğa bağlı olarak 0,021-0,038-W/m.K olarak ölçülmüştür. Çok düşük ısıl iletkenlik katsayısına sahip olan bu ürünlerimiz ısı izolasyonu noktasında mükemmel sonuçlar vermektedir.

Aşağıdaki şekilde 2,5 cm BRİMAN SFPOLY-342 ürünün yalıtımına karşılık gelen diğer malzeme gruplarının kalınlıkları görülmektedir.